Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Силаєва А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Долід А. В. 
Вплив сорто-підщепних відносин на біометричні та біохімічні показники саджанців груші / А. В. Долід, А. М. Силаєва // Садівництво. - 1998. - № 47. - С. 194-199. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Вивчали деякі біометричні та біохімічні показники однорічних саджанців трьох сортів груші (Вижниця, Малівчанка та Бере Боск), щеплених на двох типах підщеп (груша лісова та айва ВА-29). Виявлено істотний вплив сорто-підщепних відносин на ростові процеси, накопичення біомаси та розподіл асимілятів між різними органами та тканинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П255

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Силаєва А. М. 
Експрес-метод визначення ступеня пошкоджень плодів яблуні ранніми морозами / А. М. Силаєва, О. І. Китаєв, В. В. Тороп // Садівництво. - 1999. - Вип. 49. - С. 158-164. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано експрес-метод для швидкої та об'єктивної оцінки пошкодження плодів яблуні, викликаного осінніми морозами. Ступінь пошкодження визначено як відношення різниці імпедансів приморожених і незаморожених яблук до імпедансу останніх. Метод ретельно перевірено на двох зимових сортах яблуні, плоди яких істотно відрізнялися за стійкістю до низьких температур. Завдяки високій чутливості й швидкості визначення, запропонований метод дозволяє визначити приховані (латентні) пошкодження плодів уже за декілька годин після охолодження. Застосування його на 9-ти сортах яблуні дало можливість розподілити їх за ступенем пошкодження морозами. Така інформація у разі загрози ранніх морозів сприяє правильному визначенню черговості збирання різних сортів і розміщення їх у плодосховищах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-275.93(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Силаєва А. М. 
Фізіологічні дослідження в Інституті садівництва УААН: історія, сьогодення, погляд у майбутнє / А. М. Силаєва // Садівництво. - 2000. - Вип. 50. - С. 66-80. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Простежено становлення фізіологічних досліджень в Інституті садівництва УААН протягом 70-літньої історії. Приділено увагу основним здобуткам останніх років і розглянуто напрями подальших пошуків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П25е(4Укр)л21

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Силаєва А. А. 
Зообентос водних об'єктів, що зазнають впливу теплових та атомних електростанцій : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.17 / А. А. Силаєва; НАН України, Ін-т гідробіології. - К., 2012. - 24 c. - укp.

Вперше встановлено закономірності формування структури та зміни основних функціональних показників зообентосу у техно-екосистемах ТЕС і всіх АЕС України, зокрема, за умови збільшення техногенного навантаження та впливу біотичного чинника. Проведено порівняльний аналіз складу та кількісних показників зообентосу у досліджених водних об'єктах у довгочасному аспекті. Встановлено, що зообентос за лотичних умов (прямоточна система водопостачання) зазнає змін, обумовлених впливом енергетичної станції, лише на локальних ділянках. У замкнених водоймах-охолоджувачах стан і розвиток зообентосу залежить, головним чином, від типу субстрату, конструкції водойми, режиму експлуатації, посилення термічного навантаження. Досліджено унікальну ситуацію спільної дії підвищення техногенного навантаження та біотичного чинника. Встановлено факт відновлення зообентосу після зняття значного техногенного впливу на водойми-охолоджувачі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.633:Е6 + Е0*827.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кондратенко П. В. 
Пошкодження плодових культур бактеріальним опіком / П. В. Кондратенко, А. М. Силаєва, В. Г. Пилипенко // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 1. - С. 28-32. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Визначено біологічні ознаки пошкодження й ареал поширення захворювання плодових культур, запропоновано заходи щодо запобігання та захисту плодових культур від бактеріального опіку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кондратенко П. В. 
Вплив регуляторів росту на процеси гілкування саджанців яблуні / П. В. Кондратенко, А. М. Силаєва, В. В. Грохольський, В. В. Тороп // Вісн. аграр. науки. - 2006. - № 1. - С. 11-15. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На підставі результатів дослідження дії препарату "Арболін 075 SL" на процеси гілкування однорічних саджанців яблуні обгрунтовано доцільність використання відповідних регуляторів росту рослин для прискорення одержання високоякісного садивного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-468.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Силаєва А. А. 
Зміни у зообентосі водойми-охолоджувача Хмельницької АЕС за умов інвазії двох видів молюсків-дрейсенід / А. А. Силаєва, Т. І. Степанова // Гидробиол. журн.. - 2015. - 51, № 5. - С. 75-85. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано зміни у зообентосі після вселення дрейсени бузької у водойму-охолоджувач Хмельницької АЕС, у якому протягом 10-ти років мешкає дрейсена річкова. Наведено дані щодо таксономічного складу, чисельності та біомаси донних безхребетних. У 2012 р. кількість таксонів зообентосу знизилася відносно 2010 р., проте цей показник не досяг мінімальних значень, відмічених у водоймі-охолоджувачі протягом 1998 - 2010 р. У багаторічному аспекті у загальному таксономічному складі продовжує зберігатися домінування олігохет і личинок хірономід. Показники рясності зообентосу у 2012 р. були найбільшими у підвідному каналі, що визначалося масовим розвитком дрейсенід, а найменшими - у центральному та північному районах. Біомасу "м'якого" зообентосу в основному визначали олігохети і личинки хірономід. За умов посилення техногенного навантаження (після 2004 р.) та вселення дрейсени зросла загальна біомаса зообентосу саме за рахунок дрейсени річкової. У багаторічному аспекті можна констатувати зниження показників біомаси в середньому по водоймі до мінімального рівня за період від 2005 р., в той же час чисельність впродовж 2008 - 2012 рр. знаходиться на відносно стабільному рівні. За даними досліджень 2012 р. після вселення D. bugensis у водойму-охолоджувач показники рясності цього молюска не досягають високих значень і у донних угрупованнях продовжує домінувати D. polymorpha.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.633:Е6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Протасов О. О. 
Оцінка екологічного потенціалу водних техноекосистем на основі компаративного підходу / О. О. Протасов, А. А. Силаєва, Т. М. Новосьолова, Й. І. Узунов // Гідробіол. журн. - 2020. - 56, № 1. - С. 75-93. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто деякі принципові питання санітарної і технічної гідробіології щодо оцінки екологічного та пов'язаного з ним технічного стану різною мірою антропозалежних і техногенних водних екосистем. висвітлено питання застосування комплексних методів оцінки екологічного потенціалу водних об'єктів і якості водного середовища на основі принципів компаративної (порівняльної) оцінки поточного стану з комплексом екологічно і технічно прийнятних умов (ЕТПУ). Запропоновано методику оцінки екологічного потенціалу водних техноекосистем, що була апробована на прикладі техноекосистеми АЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського